Top týdne

Top týdne (2) - Filmová zpracování

20. srpna 2012 v 9:13 | Skřítek
Meme pořádané Luu, kde každé pondělí zveřejníme článek na zadané téma.

Utíká to rychle, co? Přijde mi, že jsem teprve včera šla do první třídy, teď za dva týdny půjdu do deváté. Než se naděju, budu na střední a kdo ví, co potom. Teď je tu ale Top týdne číslo dvě. Přestože na filmy moc nekoukám, sem tam na nějaký mrknu.

1. Most do země Terabithia - moje dětská láska. Miluju jak tu knihu, tak film. Je to úžasný příběh a filmové zpracování je jedno z nejlepších, jaké jsem viděla. Líbí se mi výběr herců, i zpracování Terabithie.
2. Hunger games - takhle, vážení, vypadá pořádný film podle knihy! Jsem opravdu spokojená, herci jsou úžasně vybraní a předvei úžasné výkony.
3. Interview s upírem - prvně jsem viděla film, jelikož jsem nevěděla, že existuje i kniha. Tu jsem četla nedávno a opravdu moc se mi líbila. Oboje je úžasné...
4. Gejša - tuhle knížku absolutně miluju a chtěla jsem se kouknout i na film, protože mi někdo říkal, že se taky velmi povedl. S českým dabingem jsem spokojená nebyla, ale jinak byl film opravdu skvělý. Doporučuji se jej podívat a taky přečíst knihu.
5. Carrie - první zastoupení od Stehena Kinga. Carrie je absolutně dokonalé dílo a výběr herečky pro hlavní roli je neskutečný.
6. Misery - bod dva pro Kinga. Misery je mou nejoblíbenější knihou od Kinga, a přestože mě film v několika ohledech zklamal, herečka pro Annie byla vybrána skvěle.
7. Vykoupení z věznice Shawshank - jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděla a bod číslo tři pro Kinga. Ano, knižní předlohu napsal Stephen King, přestože to ví málo lidí. Je to sice jen asi šedesátistránková povídka, ale kdo viděl film, ví, o čem mluvím.

Jak jsem říkala, na televizi moc nekoukám. A když si přečtu nějakou knížku, moc částo se na film nepodívám, protože všichni dobře víme, jak to někdy dopadá s filmem natočeným podle knížky. Kromě těchto filmů mám ráda ještě Titanic nebo třeba Duch. A které vy?

Top týdne (1) - Oblíbené postavy

13. srpna 2012 v 8:47 | Skřítek
Meme pořádané Luu, kde každé pondělí zveřejníme článek na zadané téma.

Je pondělí, to znamená první Top týdne. Trošku jsem počítala a vypadá to, že mi projekt vystačí ještě do přístího roku... Ještě chci upozornit, že postavy nejsou podle pořadí, protože je mám ráda úplně stejně. A malinké upozornění na závěr - některé body mohou obsahovat spoilery!!!
  1. Peeta Mellark - inu, kdo by ho v dnešní době neznal. Já ho před srazem Na slovíčko s knížkou taky neznala, holky mě ale doslova dokopaly k přečtení Hunger games. A já nelituju. Nemám to tak, že Peetu zbožňuju a Hurikána nesnáším, to ne. Mám je ráda oba a Hurikánovi rozhodně nedávám za vinu to, co se stalo Prim, ale že na konci odešel, to se mi nějak nelíbilo, protože Peeta bojoval i přes zlé vzpomínky, které měl na Katniss (sice uměle vytvořené, ale on těžko poznal rozdíl).
  2. Čtyřka - ani nevím, jaké má příjmení, pro mě je to prostě Čtyřka - ani Tobias mu neříkám, mně to přijde divný. Divergence je v dnešní době taky dost populární kniha a to nejen díky zajímavému stylu autorky, ale svůj podíl na tom nese i Čtyřka. Schválně, zvedněte ruku, kdo ho nemiluje?
  3. Renier Laroche - přiznám se, že vážně nesnáším Shaye. Omlouvám se těm, kdo ho rádi mají, ale mně je protivný. Nemám problém s lidmi, kteří ho rádi mají, ale nesmí mi vnucovat svůj názor až někam do krku. Když jsem četla Oběť, byla jsem příšerně naštvaná, protože to, co se Renovi stalo se mi vůbec, ale vůbec nelíbilo. Brečela jsem u toho jako malý dítě...
  4. Finnick Odair - Finnicka mám snad radši, než Peetu. Čím to je, že autoři (spíš autorky) mým oblíbeným postavám tolik ubližují? Stejně tomu bylo i u Finnicka a já samozřejmě zase brečela. Jenže copak to jde, neoblíbit si někoho jako je on? Nikdo totiž nedokáže vtipkovat o cukru tak jako on!
  5. Cole St.Clair - NARKOTIKA bych asi neposlouchala, ale Colea mám vážně ráda. Série Vlci z Mercy Falls je díky němu snesitelnější a těšila jsem se na další kapitoly, aby tam už konečně byl. Cole je totiž prototyp kluka, který by vám sice v reálném životě lezl na nervy, ale na stránkách knihy ho prostě nemůžete nemilovat.
  6. Connor - ten ze Smečky. Nemám ho nějak vrcholně v oblibě, ale jeho hlášky mi dokázaly vynutit úsměv na tváři a byl hrozně sladkej, když předstíral, že Adne nemiluje a pak najednou se Calle zpovídal ze svých citů k ní...
  7. Daniel Phillips - jestli se mě někdy zeptáte, kterýho knižního kluka mám nejraději, neodpovím Peeta, Finnick nebo Cole. Řeknu vám právě Dannyho, kterého stvořila kouzelnice Karolka Limrová, a kterého si nemůžete nezamilovat. Joshuu mám taky ráda, ale ne na takové úrovni jako Dannyho.
  8. Ian O'Shea - pokud nevíte, je to Ian z Hostitele. Jared mi totiž neskutečně lezl na nervy. Zato Ian, ten byl úžasnej. Stejně jako jeho mám ráda i jeho bratra Kylea, který sice chtěl zabít Wandu, ale na konci, když se snažil probudit Jodi, a když byl hodný na Sunny, se ukázal v mnohem lepším světle.
  9. Dexter Morgan - neprotestujte, že je to seriálová postava, protože seriál Dexter má předlohu v knihách, které já absolutně zbožňuju. Stoprocetně je to můj nejoblíbenější sériový vrah!
  10. Katniss Everdeenová - hrdě zastupující ženské pohlaví v tomhle seznamu. Já to mám tak, že mě hlavní hrdinky většinu štvou, ale u Katniss ne. Autorka stvořila skvělou postavu, ale ne dokonalou, není to žádná Mary Sue a to se mi líbí.
A jaké jsou vaše oblíbené postavy?
 
 

Reklama