Top týdne (1) - Oblíbené postavy

13. srpna 2012 v 8:47 | Skřítek |  Top týdne
Meme pořádané Luu, kde každé pondělí zveřejníme článek na zadané téma.

Je pondělí, to znamená první Top týdne. Trošku jsem počítala a vypadá to, že mi projekt vystačí ještě do přístího roku... Ještě chci upozornit, že postavy nejsou podle pořadí, protože je mám ráda úplně stejně. A malinké upozornění na závěr - některé body mohou obsahovat spoilery!!!
  1. Peeta Mellark - inu, kdo by ho v dnešní době neznal. Já ho před srazem Na slovíčko s knížkou taky neznala, holky mě ale doslova dokopaly k přečtení Hunger games. A já nelituju. Nemám to tak, že Peetu zbožňuju a Hurikána nesnáším, to ne. Mám je ráda oba a Hurikánovi rozhodně nedávám za vinu to, co se stalo Prim, ale že na konci odešel, to se mi nějak nelíbilo, protože Peeta bojoval i přes zlé vzpomínky, které měl na Katniss (sice uměle vytvořené, ale on těžko poznal rozdíl).
  2. Čtyřka - ani nevím, jaké má příjmení, pro mě je to prostě Čtyřka - ani Tobias mu neříkám, mně to přijde divný. Divergence je v dnešní době taky dost populární kniha a to nejen díky zajímavému stylu autorky, ale svůj podíl na tom nese i Čtyřka. Schválně, zvedněte ruku, kdo ho nemiluje?
  3. Renier Laroche - přiznám se, že vážně nesnáším Shaye. Omlouvám se těm, kdo ho rádi mají, ale mně je protivný. Nemám problém s lidmi, kteří ho rádi mají, ale nesmí mi vnucovat svůj názor až někam do krku. Když jsem četla Oběť, byla jsem příšerně naštvaná, protože to, co se Renovi stalo se mi vůbec, ale vůbec nelíbilo. Brečela jsem u toho jako malý dítě...
  4. Finnick Odair - Finnicka mám snad radši, než Peetu. Čím to je, že autoři (spíš autorky) mým oblíbeným postavám tolik ubližují? Stejně tomu bylo i u Finnicka a já samozřejmě zase brečela. Jenže copak to jde, neoblíbit si někoho jako je on? Nikdo totiž nedokáže vtipkovat o cukru tak jako on!
  5. Cole St.Clair - NARKOTIKA bych asi neposlouchala, ale Colea mám vážně ráda. Série Vlci z Mercy Falls je díky němu snesitelnější a těšila jsem se na další kapitoly, aby tam už konečně byl. Cole je totiž prototyp kluka, který by vám sice v reálném životě lezl na nervy, ale na stránkách knihy ho prostě nemůžete nemilovat.
  6. Connor - ten ze Smečky. Nemám ho nějak vrcholně v oblibě, ale jeho hlášky mi dokázaly vynutit úsměv na tváři a byl hrozně sladkej, když předstíral, že Adne nemiluje a pak najednou se Calle zpovídal ze svých citů k ní...
  7. Daniel Phillips - jestli se mě někdy zeptáte, kterýho knižního kluka mám nejraději, neodpovím Peeta, Finnick nebo Cole. Řeknu vám právě Dannyho, kterého stvořila kouzelnice Karolka Limrová, a kterého si nemůžete nezamilovat. Joshuu mám taky ráda, ale ne na takové úrovni jako Dannyho.
  8. Ian O'Shea - pokud nevíte, je to Ian z Hostitele. Jared mi totiž neskutečně lezl na nervy. Zato Ian, ten byl úžasnej. Stejně jako jeho mám ráda i jeho bratra Kylea, který sice chtěl zabít Wandu, ale na konci, když se snažil probudit Jodi, a když byl hodný na Sunny, se ukázal v mnohem lepším světle.
  9. Dexter Morgan - neprotestujte, že je to seriálová postava, protože seriál Dexter má předlohu v knihách, které já absolutně zbožňuju. Stoprocetně je to můj nejoblíbenější sériový vrah!
  10. Katniss Everdeenová - hrdě zastupující ženské pohlaví v tomhle seznamu. Já to mám tak, že mě hlavní hrdinky většinu štvou, ale u Katniss ne. Autorka stvořila skvělou postavu, ale ne dokonalou, není to žádná Mary Sue a to se mi líbí.
A jaké jsou vaše oblíbené postavy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zu Zu | Web | 18. srpna 2012 v 20:45 | Reagovat

Z těch postav co tu máš, znám jen Peetu, Finnicka a Katniss...ty první dva zbožňuju a smrt Finnicka nebyla ani trošku fér!!! za to Katniss....je prostě zvláštní. :D
Vlastně znám ještě Cola, ale jelikož si na něho vzpomínám jen matně,nemám k němu co napsat. :D
jé...a ještě znám Iana z Hostitele...ten byl ÚŽASNÝ!! fakt se mi moc líbil :-)
tak nakonec těch postav znám víc než 3 :DD

2 Teris Teris | 26. ledna 2016 v 16:01 | Reagovat

Já mám taky ráda Connora je vázne super :D a je srandovní :D ale nechci se většinou smát u knížky tak ten úsměv vytratim xD jinak já osobně mám radši Shaye než Rena :D ale Rena jsem taky měla ráda a to že umřel mě vážne mrzí..taky jsem měla slzy v očích..ani celkový konec Oběti se mi moc nelíbil..já bych radši kdyby z nich nezůstali ti vlci..zda se mi to smutné..ale dodává ti knížce takový "dospělejší" konec..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.