Srpen 2012

On my wishlist (2)

25. srpna 2012 v 9:18 | Skřítek |  On my wishlist
Meme pořádané Book Chick City, ve kterém jde o to, zveřejnit každou sobotu knihy, které bychom si chtěli pořídit.


Rudá jako rubín (Drahokamy #1) // CooBoo
Double Dexter (Dexter #6)

Ano, jsem ostuda, ale knihu Rudá jako rubín jsem ještě nečetla. Opravdu mě láká, přestože nemám ráda růžovou, ale nějak jsem se k ní pořád ještě nedostala. V knihovně ji nemají (nebo spíš je vypůjčená na měsíce dopředu), momentálně jsem bez peněz a kniha má pokračování. Nemám ráda, když mám doma jen první díl z nějaké série, jenže jak nastřádat peníze na všechny?

Double Dexter, česky Dvojí Dexter (z toho názvu jsem na nervy), bude u nás v ČR vycházet v listopadu tohoto roku. Je to už šestý díl ze série o Dexterovi a já všechny předchozí díly četla s nadšením. Zbožňuju Dextera a na tuhle knihu se opravdu těším. Snad se k ní dostanu brzo, protože vážně musím vědět, jak to dopadne!

Co se týče upírů...

24. srpna 2012 v 13:28 | Skřítek |  O knihách bez příběhu
Knihy o upírech odstartovaly knižní mánii u mnoha lidí a ani já nebyla výjimkou. Už odmala jsem četla opravdu ráda a na svůj věk docela hodně, ovšem proto, že mě to bavilo. Až s přečtením Stmívání (to mi bylo jedenáct) jsem se do čtení opravdu zamilovala, začala schraňovat knihy, začala chodit do knihovny každý týden (ne -li den) a slintat nad vším, co jsem nemohla mít. Díky Stmívání.

Často čtu, že je dobře, že se začaly šířit dystopie, protože upírů už bylo vážně moc a příběhy byly pořád stejné. Příběh možná někdy je stejný, kdežto mně přijdou pořád jiní upíři, protože si je každý autor trochu předělá podle sebe. Jedna z prvních upířích knih, kterou jsem četla, je Stmívání a tam jsou upíři jiní než třeba v Interview s upírem nebo Upířích denících (viděla jsem jen seriál, nevím jak je to v knihách). Například máme sluneční svit a několik upířích knih:

a) Stmívání - upíři se na Slunci třpytí
b) Interview s upírem - upíři na Slunci shoří
c) Upíří deníky - upíři na Slunci shoří, pokud ovšem nemají šikovný prstem, který je před Sluncem chrání jako Stefan s Damonem (info ze seriálu)
d) Dvě zrcadla/Dva meče - Slunce odhalí pravý věk upíra

Je možné, že děje se od sebe mnohdy neliší, ale upíři ano. Čtyři výše zmíněné knihy byly napsané v úplně jiných časových intervalech, přesto tam vždycky je nějaký upír, který chce být hodný a tak zabíjí zvířata. Myslím to vážně - Stmívání bylo vydané roku 2005, Interview s upírem 1976 (!!!), Upíří deníky (první díl) 1991, Dvě zrcadla 2011. Všichni mohli "opisovat" od Anne Rice, protože její kniha byla vydaná první, ale příběhy si jinak nejsou nijak podobné. Čím to tedy je, že tady máme hodné upíry? Upíři vždycky byli symbolem zla, lidé se jich báli a podnikali všechno, aby se před nimi ochránili.

Co se týče mě, já mám opravdu ráda upíry. Nemám problém s těmi hodnými, přestože z předchozího odstavce mohlo vyznít že jsou mi opravdu protivní. Ne, žádný problém s nimi nemám, jen myslím, že už jich bylo dost. Ve škole mi říkají Upíre, protože ví, že se o ně zajímám a ráda o nich jak čtu, tak zkoumám všechno co se kolem nich děje. Doma mám hned několik knih alespoň částečně se dotýkajících tématu upírů. A... myslím, že existují nebo, když už nic, alespoň existovali. Když jsem psala slohovku, ihned jsem si vybrala téma upíři. Když jsem četla nadpis, spolužáci obrátili oči vsloup a řekli "No jasně, jak jinak!", ale zaposlouchali se. Dumala jsem nad tím, jestli upíři existují, a jak se liší od těch, co známe z knih. Problém je ale v tom, že se to nedá zjistit. Pokud ale znáte nějakého upíra, budu vám moc vděčná, když mě s ním seznámíte, protože já miluju upíry.

Bylo nebylo (2)

23. srpna 2012 v 9:01 | Skřítek |  Bylo nebylo
Meme pořádané Kath, kde každý čtvrtek zveřejňujeme první větu z knihy, kterou právě čteme.

Název: Označená (Škola noci 1)
Autor: P.C. Castová a Kristin Castová
První věta: Myslela jsem, že ten den už horší být nemůže, a právě v tu chvíli jsem u svojí skříňky uviděla nemrtvého chlapa.

Přiznám se, že hned při prvním přečtení téhle věty jsem dostala záchvat smíchu. Ta věta mi nepřijde ani tak vtipná, jako spíš absurdní. Vlastně všechno, co jsem dosud přečetla, je dost absurdní. Víc se dozvíte v recenzi, která bude, až knihu dočtu.

Top týdne (2) - Filmová zpracování

20. srpna 2012 v 9:13 | Skřítek |  Top týdne
Meme pořádané Luu, kde každé pondělí zveřejníme článek na zadané téma.

Utíká to rychle, co? Přijde mi, že jsem teprve včera šla do první třídy, teď za dva týdny půjdu do deváté. Než se naděju, budu na střední a kdo ví, co potom. Teď je tu ale Top týdne číslo dvě. Přestože na filmy moc nekoukám, sem tam na nějaký mrknu.

1. Most do země Terabithia - moje dětská láska. Miluju jak tu knihu, tak film. Je to úžasný příběh a filmové zpracování je jedno z nejlepších, jaké jsem viděla. Líbí se mi výběr herců, i zpracování Terabithie.
2. Hunger games - takhle, vážení, vypadá pořádný film podle knihy! Jsem opravdu spokojená, herci jsou úžasně vybraní a předvei úžasné výkony.
3. Interview s upírem - prvně jsem viděla film, jelikož jsem nevěděla, že existuje i kniha. Tu jsem četla nedávno a opravdu moc se mi líbila. Oboje je úžasné...
4. Gejša - tuhle knížku absolutně miluju a chtěla jsem se kouknout i na film, protože mi někdo říkal, že se taky velmi povedl. S českým dabingem jsem spokojená nebyla, ale jinak byl film opravdu skvělý. Doporučuji se jej podívat a taky přečíst knihu.
5. Carrie - první zastoupení od Stehena Kinga. Carrie je absolutně dokonalé dílo a výběr herečky pro hlavní roli je neskutečný.
6. Misery - bod dva pro Kinga. Misery je mou nejoblíbenější knihou od Kinga, a přestože mě film v několika ohledech zklamal, herečka pro Annie byla vybrána skvěle.
7. Vykoupení z věznice Shawshank - jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděla a bod číslo tři pro Kinga. Ano, knižní předlohu napsal Stephen King, přestože to ví málo lidí. Je to sice jen asi šedesátistránková povídka, ale kdo viděl film, ví, o čem mluvím.

Jak jsem říkala, na televizi moc nekoukám. A když si přečtu nějakou knížku, moc částo se na film nepodívám, protože všichni dobře víme, jak to někdy dopadá s filmem natočeným podle knížky. Kromě těchto filmů mám ráda ještě Titanic nebo třeba Duch. A které vy?

On my wishlist (1)

18. srpna 2012 v 10:13 | Skřítek |  On my wishlist
Meme pořádané Book Chick City, ve kterém jde o to, zveřejnit každou sobotu knihy, které bychom si chtěli pořídit.


Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (Slečna Peregrinová #1) // Jota
Můj soused ghúl (Monster high #2) // CooBoo

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti se mi zalíbil už někdy v květnu, když se objevila obálka, která se mi opravdu líbila. Pocit, že knihu prostě musím mít, ještě umocnil úžasný trailer, který Jota přeložila do češtiny. Knihu bych si opravdu moc ráda přečetla. Nedávno jsem na ni koukala v knihkupectví a obal vypadá naživo vážně pěkně a i pod přebalem je hezký. Co mě ale zarazilo bylo, že má kniha lesklé stránky. Nemám je ráda a trochu mě to odradilo. Přesto se po knize podívám.

Můj soused ghúl je druhá část ze série Monster high. První díl jsem vyhrála u Rodaw a zalíbil se mi, tudíž jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Je to sice série pro trochu mladší čtenáře, ale na tom vůbec nezáleží, každý má právo být dítětem. Proto bych tuto knihu chtěla.

Polibek nesmrtelnosti - recenze

16. srpna 2012 v 14:24 | Skřítek |  Recenze
Název: Polibek nesmrtelnosti (Krvavá romance #1)
Originální název: Kuss der Unsterblichkeit
Autor: Alice Moon
Nakladatelství: Fragment
České vydání: 2012
Anotace: Jako by nestačilo, že je Sára osamělá a nemám noho přátel, neustále ji navíc pronásledují hororové sny. Když na začátku školního roku nastoupí do Sářiny třídy nový kluk Dustin, její život se převrátí naruby. K tajemnému spolužákovi ji něco nevysvětlitelně přitahuje. Zdá se jí, že je přitahuje jakési neznámé, velmi silné pouto. Sářina jediná kamarádka May se jí však snaží Dustina rozmluvit. Co před Sárou skrývá? Kdo je záhadný Dustin a jaké je jeho tajemství?

Recenze obsahuje spoilery.

Bylo nebylo (1)

16. srpna 2012 v 9:10 | Skřítek |  Bylo nebylo
Meme pořádané Kath, kde každý čtvrtek zveřejňujeme první větu z knihy, kterou právě čteme.

Lisey a její příběh - Stephen King

Manželky slavných spisovatelů jsou před zraky veřejnosti téměř neviditelné, a nikdo to nevěděl lépe než Lisey Landonová.

Vcelku zajímavá první věta, když se na podíváme z určitého pohledu. Jinak si ale nemyslím, že by byla pravdivá. Včera jsem dočetla knihu Stephen King - mistr strachu a tam se o jeho ženě Tabby píše docela dost. I před tím, než se sama vydala na dráhu spisovatelky, byla veřejností žádaná a stejně tak jeho tři děti Naomi, Joseph a Owen, kterým to dost lezlo na nervy.

Top týdne (1) - Oblíbené postavy

13. srpna 2012 v 8:47 | Skřítek |  Top týdne
Meme pořádané Luu, kde každé pondělí zveřejníme článek na zadané téma.

Je pondělí, to znamená první Top týdne. Trošku jsem počítala a vypadá to, že mi projekt vystačí ještě do přístího roku... Ještě chci upozornit, že postavy nejsou podle pořadí, protože je mám ráda úplně stejně. A malinké upozornění na závěr - některé body mohou obsahovat spoilery!!!
 1. Peeta Mellark - inu, kdo by ho v dnešní době neznal. Já ho před srazem Na slovíčko s knížkou taky neznala, holky mě ale doslova dokopaly k přečtení Hunger games. A já nelituju. Nemám to tak, že Peetu zbožňuju a Hurikána nesnáším, to ne. Mám je ráda oba a Hurikánovi rozhodně nedávám za vinu to, co se stalo Prim, ale že na konci odešel, to se mi nějak nelíbilo, protože Peeta bojoval i přes zlé vzpomínky, které měl na Katniss (sice uměle vytvořené, ale on těžko poznal rozdíl).
 2. Čtyřka - ani nevím, jaké má příjmení, pro mě je to prostě Čtyřka - ani Tobias mu neříkám, mně to přijde divný. Divergence je v dnešní době taky dost populární kniha a to nejen díky zajímavému stylu autorky, ale svůj podíl na tom nese i Čtyřka. Schválně, zvedněte ruku, kdo ho nemiluje?
 3. Renier Laroche - přiznám se, že vážně nesnáším Shaye. Omlouvám se těm, kdo ho rádi mají, ale mně je protivný. Nemám problém s lidmi, kteří ho rádi mají, ale nesmí mi vnucovat svůj názor až někam do krku. Když jsem četla Oběť, byla jsem příšerně naštvaná, protože to, co se Renovi stalo se mi vůbec, ale vůbec nelíbilo. Brečela jsem u toho jako malý dítě...
 4. Finnick Odair - Finnicka mám snad radši, než Peetu. Čím to je, že autoři (spíš autorky) mým oblíbeným postavám tolik ubližují? Stejně tomu bylo i u Finnicka a já samozřejmě zase brečela. Jenže copak to jde, neoblíbit si někoho jako je on? Nikdo totiž nedokáže vtipkovat o cukru tak jako on!
 5. Cole St.Clair - NARKOTIKA bych asi neposlouchala, ale Colea mám vážně ráda. Série Vlci z Mercy Falls je díky němu snesitelnější a těšila jsem se na další kapitoly, aby tam už konečně byl. Cole je totiž prototyp kluka, který by vám sice v reálném životě lezl na nervy, ale na stránkách knihy ho prostě nemůžete nemilovat.
 6. Connor - ten ze Smečky. Nemám ho nějak vrcholně v oblibě, ale jeho hlášky mi dokázaly vynutit úsměv na tváři a byl hrozně sladkej, když předstíral, že Adne nemiluje a pak najednou se Calle zpovídal ze svých citů k ní...
 7. Daniel Phillips - jestli se mě někdy zeptáte, kterýho knižního kluka mám nejraději, neodpovím Peeta, Finnick nebo Cole. Řeknu vám právě Dannyho, kterého stvořila kouzelnice Karolka Limrová, a kterého si nemůžete nezamilovat. Joshuu mám taky ráda, ale ne na takové úrovni jako Dannyho.
 8. Ian O'Shea - pokud nevíte, je to Ian z Hostitele. Jared mi totiž neskutečně lezl na nervy. Zato Ian, ten byl úžasnej. Stejně jako jeho mám ráda i jeho bratra Kylea, který sice chtěl zabít Wandu, ale na konci, když se snažil probudit Jodi, a když byl hodný na Sunny, se ukázal v mnohem lepším světle.
 9. Dexter Morgan - neprotestujte, že je to seriálová postava, protože seriál Dexter má předlohu v knihách, které já absolutně zbožňuju. Stoprocetně je to můj nejoblíbenější sériový vrah!
 10. Katniss Everdeenová - hrdě zastupující ženské pohlaví v tomhle seznamu. Já to mám tak, že mě hlavní hrdinky většinu štvou, ale u Katniss ne. Autorka stvořila skvělou postavu, ale ne dokonalou, není to žádná Mary Sue a to se mi líbí.
A jaké jsou vaše oblíbené postavy?

Oficiální přivítání

12. srpna 2012 v 16:39 | Skřítek |  O mně a blogu
Vítám vás na blogu Ma vie avec les livres!!!

Mé jméno je Hana, ale v blogovém světě si říkám Skřítek. Tímhle bych vás chtěla přivítat na mém novém blogu. Už dlouho jsem nad založením knižního blogu přemýšlela, protože jeden blog sice už mám, ale slouží hlavně ke zveřejňování mých názorů, povídek a fotografií a nechtěla jsem k tomu cpát ještě knížky. Jenže nemluvit o knížkách nedokážu moc dlouho, takže jsem tento blog nakonec založila.

Pokud máte problém přečíst název blogu, něco vám k němu povím. Ma vie avec les livres je francouzsky a znamená to Můj svět s knihami. Francouzštinu mám ráda a učím se ji už dva roky, takže má volba byla jasná. Co se ale týče blogové adresy, tam jsem dlouho přemýšlela. Pak mě ale něco napadlo a já začala horečně hledat papírek s nadpisem Divergent. A ano, bylo to tam, celkem pět slov - abnegation, amity, candor, dauntless a erudite. Líbilo se mi slovo dauntless, ale to už si někdo zabral. Erudite ale znamená sečtělost a není to právě to, čemu se nám dostává díky knihám? Čtením knih se vlastně učíme - gramatiku, formátování textu i naše první platonické lásky pocházejí právě z knih! Moje volba tedy byla jasná. Někomu to může přijít zvláštní, že adresa blogu je anglicky a název francouzsky, ale já jsem spokojená, že jsem něco vymyslela, takže to měnit nebudu.

Vím, že je to tu zatím dost chudé, ale pevně věřím, že se mi to tu brzy podaří rozjet, a že sem vůbec bude někdo chodit.

Takže pac a pusu, moji sečtělí, zdraví vás Skřítek!

Knižní výzva na rok 2012

12. srpna 2012 v 16:09 | Skřítek
Výzva od Ells, ve které jde o to, určit si na rok 2012 počet knih, které chci přečíst - a přečíst je.

Já si stanovila, že za tento rok přečtu celkem...


 1. Andělé: Pád - Lauren Kateová (319 stránek)
 2. Andělé: Muka - Lauren Kateová (326 stránek)
 3. Andělé: Vytržení - Lauren Kateová (303 stránek)
 4. Anděl Vicky - Jacqueline Wilsonová (163 stránek)
 5. Beznaděj - Stephen King (479 stránek)
 6. Carrie - Stephen King (171 stránek)
 7. Cujo - Stephen King (245 stránek)
 8. Černá krabice - Joe Hill (251 stránek)
 9. Čísla: Čísla - Rachel Wardová (314 stránek)
 10. Čísla: Chaos - Rachel Wardová (367 stránek)
 11. Dexter: Drasticky děsivý Dexter - Jeff Lindsay (223 stránek)
 12. Dexter: Drasticky dojemný Dexter - Jeff Lindsay (236 stránek)
 13. Dexter: Dexter v temnotách - Jeff Lindsay (291 stránek)
 14. Dexter: Dexter v hlavní roli - Jeff Lindsay (267 stránek)
 15. Dexter: Delikátní Dexter - Jeff Lindsay (327 stránek)
 16. Divergence: Divergence - Veronica Rothová (338 stránek)
 17. Divergence: Rezistence - Veronica Rothová (351 stránek)
 18. Dolores Claibornová - Stephen King (251 stránek)
 19. Dvě zrcadla - Karolina Limrová (276 stránek) přečteno dvakrát
 20. Dva meče - Karolina Limrová (309 stránek) přečteno dvakrát
 21. Erebos - Hra, která zabíjí - Ursula Poznanski (318 stránek)
 22. Gejša - Arthur Golden (445 stránek) přečteno dvakrát
 23. Hladová přání - Tereza Matoušková (100 stránek) přečteno dvakrát
 24. Holčička, která měla ráda Toma Gordona - Stephen King (183 stránek)
 25. Holky na vodítku: Jmenuji se Ester - Ivona Březinová (147 stránek)
 26. Holky na vodítku: Jmenuji se Alice - Ivona Březinová (125 stránek)
 27. Holky na vodítku: Jmenuji se Martina - Ivona Březinová (127 stránek)
 28. Hostitel - Stephenie Meyerová (552 stránek) přečteno dvakrát
 29. Hunger Games: Aréna smrti - Suzanne Collinsová (328 stránek)
 30. Hunger games: Vražedná pomsta - Suzanne Collinsová (328 stránek)
 31. Hunger games: Síla vzdoru - Suzanne Collinsová (344 stránek)
 32. Chvíle před koncem - Lauren Oliverová (378 stránek)
 33. Imaginární (ne?)přátelé: Hadrová Maggie - Barry Hutchison (182 stránek)
 34. Interview s upírem - Anne Riceová (388 stránek)
 35. Jezdci časem - Alex Scarrow (326 stránek)
 36. Krásní mrtví: Arizona - Eden Maguire (269 stránek)
 37. Krvavá romance: Polibek nesmrtelnosti - Alice Moonová (247 stránek)
 38. Lásky jedné rusovlásky - Cathy Cassidy (194 stránek)
 39. Letopisy Narnie: Čarodějův synovec (208 stránek)
 40. Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň - C.S. Lewis (200 stránek)
 41. Letopisy Narnie: Kůň a jeho chlapec - C.S. Lewis (230 stránek)
 42. Letopisy Narnie: Princ Kaspian - C.S. Lewis (240 stránek)
 43. Lisey a její příběh - Stephen King (457 stránek)
 44. Lovkyně snů: Procitnutí - Lisa McMan (215 stránek)
 45. Memento - Radek John (288 stránek)
 46. Misery - Stephen King (389 stránek)
 47. Monster High: S příšerami v jedné lavici - Lisi Harissonová (243 stránek)
 48. Nebezpečná láska - Kateřina Petrusová (374 stránek)
 49. Nejdelší velrybí píseň - Jacqueline Wilsonová (238 stránek)
 50. Nejsem sériový vrah - Dan Wells (221 stránek)
 51. Nezbytné věci - Stephen King (734 stránek)
 52. Noční cirkus - Erin Morgensternová (436 stránek)
 53. Prokletí ohně - Martina Wolfová (222 stránek)
 54. Prokletý maturiťák - Meg Cabotová, Lauren Myracleová, Kim Harrisonová, Michelle Jaffeová, Stephenie Meyerová (203 stránek)
 55. Rose Madder - Stephen King (413 stránek)
 56. Rytíři a jiná havěť - Agáta Kestřánková (87 stránek)
 57. Scarlett - Cathy Cassidy (204 stránek)
 58. Skok do propasti - Vladimíra Málková (167 stránek)
 59. Smečka: Smečka - Andrea Cremerová (399 stránek)
 60. Smečka: Vzpoura - Andrea Cremerová (350 stránek)
 61. Smečka: Oběť - Andrea Cremerová (381 stránek)
 62. Smečka: Temné dny - Andrea Cremerová (80 stránek)
 63. Srdce ze zmrzliny - Cathy Cassidy (211 stránek)
 64. Stephen King jde do kina - Stephen King (389 stránek)
 65. Stephen King - mistr strachu - Lisa Rogaková (388 stránek)
 66. Strážci temnoty: Pohlceni temnotou - Alexandra Ivyová (381 stránek)
 67. Sukuba: Páni mají radši sukuby - Jill Mylesová (315 stránek)
 68. Škola noci: Označená - Kristin Castová a P.C. Castová (299 stránek)
 69. Škola noci: Zrazená - Kristin Castová a P.C. Castová (318 stránek)
 70. Tajný kruh: Zasvěcení - L.J. Smith (231 stránek)
 71. Tajný kruh: Otrokyně - L.J. Smith (221 stránek)
 72. Tajný kruh: Moc - L.J. Smith (229 tránek)
 73. Tam za velkou louží hejno supů krouží - Agáta Kestřánková (115 stránek)
 74. Temná půle - Stephen King (394 stránek)
 75. To - Stephen King (1 061 stránek)
 76. Třináctý příběh - Diane Setterfieldová (390 stránek)
 77. Tweety s city - Elizabeth Rudnicková (270 stránek)
 78. Vampýrská akademie: Vampýrská akademie - Richelle Meadová (279 stránek)
 79. Vampýrská akademie: Mrazivý polibek - Richelle Meadová (261 stránek)
 80. Vlci z Mercy Falls: Mrazení - Maggie Stiefvaterová (337 stránek)
 81. Vlci z Mercy Falls: Váhání - Maggie Stiefvaterová (320 stránek)
 82. Vlci z Mercy Falls: Splynutí - Maggie Stiefvaterová (393 stránek)
 83. Voda pro slony - Sara Gruenová (287 stránek)
 84. Za soumraku - Stephen King (335 stránek)
 85. Zcela bez tíže - Miriam trpí anorexií - Marliese Arold (135 stránek)
 86. Žhářka - Stephen K ing (366 stránek)

Zatím přečteno knih: 91 (pět dvakrát, aby nedošlo k mýlce)